Усі Новини

15/06/2022

Реактивні системи HIMARS до кінця червня будуть на Донбасі

інші Новини
Українські військові 15 червня завершили навчання на реактивних системах залпового вогню HIMARS. Відтак кінця червня Україна отримає це озброєння.

Про це за підсумками засідання третьої Контактної групи з оборони України “Рамштайн-3” заявив глава Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі.

“До кінця місяця ми передамо системи HIMARS, боєприпаси й підготовлений екіпаж для операційного застосування в обороні України”, – зазначив він.

За його даними, США провели навчання для 420 українців на гаубицях М777, 300 українців – на самохідних гаубицях М109, 129 українців – на бронетранспортерах М113, ще 100 – на безпілотниках, і 60 – на HIMARS.

Загальний обсяг безпекової допомоги США Україні становить понад 60 тисяч Javelin, понад 5000 Stinger, понад 700 дронів Switchblade, 20 гелікоптерів Мі-17, та сотні тисяч боєприпасів для стрілецької зброї.

За словами американського генерала, Україна отримала від міжнародних партнерів 97 тисяч протитанкових систем. Каже, що “більше, ніж танків в усьому світі”.

Що таке HIMARS

HIMARS M142 (Хаймарс) — розроблена наприкінці 90-х американська ракетна артилерійська система підвищеної мобільності, яка змонтована на колісному шасі.

Інфографіка: Укрінформ

HIMARS несе шість ракет для залпового вогню або одну ракету MGM-140 ATACMS на п’ятитонній вантажівці. Систему було розроблено як малу, мобільну РСЗВ з можливістю стріляй-і-тікай (shoot-and-scoot).

Високомобільна реактивна система залпового вогню є призначена для ураження районів зосередження артилерійських систем, засобів ППО і вогневої підтримки, вантажного транспорту, бойових машин і бронетранспортерів, а також для надання вогневої підтримки своїм підрозділам і засобам підтримки

Система призначена для стрільби керованими і некерованими ракетами. Максимальна дальність — 300 км.

В 2018 році була перевірена можливість передачі координат цілі з літака F-35B безпосередньо на пускову установку HIMARS. Таким чином має істотно скоротитись проміжок між виявленням цілі та її знищенням. В цій схемі літак F-35B з його потужними сенсорами виступає в ролі розвідника[8].

Нагадаємо, за результатами зустріч “Рамштайн-3”, Словаччина вирішила передати Україні бойові гелікоптери, а Канада, Польща та Нідерланди – нові одиниці артилерії.

Також Білий дім заявив, що США готуються виділити ще 1 млрд доларів для безпекової допомоги Україні. Зокрема, гроші підуть на артилерію, боєприпаси, ракети.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Наш новинний портал пропонує тільки актуальну, найсвіжішу й перевірену інформаію з різних куточків краю, України та світу.
УСІ  НОВИНИ
magnifiercrosschevron-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram